To takie proste!
Strona głowna  /  Galeria  /  Święto Niepodległości w grupie Smerfów
Święto Niepodległości w grupie Smerfów
data dodania: 2017-11-12

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe - Święto Niepodległości.

Kto ty jesteś?
– Polak mały…

Grupa VII „Smerfy” w dniu 10 listopada obchodziła Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie 3 latki  uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.

Dzieci przyniosły na tę uroczystość flagi oraz przyszły ubrane w odświętnych strojach. Wspólne świętowanie rozpoczęto od rozmowy na temat urodzin dzieci, kiedy mają i w jaki sposób je świętują. Następnie wszyscy wspólnie zgodzili się, że Polska nasza ojczyzna również ma swoje urodziny, które przypadają 11 listopada. Nawiązując do imienia i nazwiska każdego dziecka wytłumaczono dzieciom, czym są flaga, godło i hymn Polski i jakie mają znaczenie. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, maluchy uczyły się śpiewać hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Następnie wykonały godło Polski używając do skrzydeł odbicia swoich rączek. Na koniec wszystkie dzieci nauczyły się pierwszego wersu wiersza: „Kto ty jesteś - Polak mały, jaki znak twój - Orzeł Biały...”

Święto Niepodległości to lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla tych najmłodszych członków naszego społeczeństwa, czyli przedszkolaków. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne