Strona głowna  /  Galeria  /  Przyjaciele Kubusia Puchatka w straży
Przyjaciele Kubusia Puchatka w straży
data dodania: 2017-06-05

!8 maja grupa III wybrała sie na lekcję edukacyjna do Komendy Powiatowej straży Pożarnej w Ciechanowie. Przedszkolaki dzięki programowi "Bezpieczna +" w sali edukacyjnej "Ognik" dowiedziały sie jak zachowac się w sytuacjach zagrożenia i jak radzic sobie w przypadku pożaru. Strażacy wytłumaczyli dzieciom, jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla (czadem),  jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Ponadto dzieci mogły zobaczyć jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla, jak nagrzewają się drzwi, za którymi powstał pożar.

Brak zdjęć w tej galerii