Strona głowna  /  Galeria  /  Wizyta pani pielęgniarki grupa III Przyjaciele Kubusia Puchatka
Wizyta pani pielęgniarki grupa III Przyjaciele Kubusia Puchatka
data dodania: 2016-04-16

Dnia 14  kwietnia 2016r III grupę Przyjaciele Kubusia Puchatka odwiedziła  pielęgniarka mama Antka Jezierskiego  ucznia z  tej grupy, która opowiedziała  nam o wykonywanym przez siebie zawodzie. W czasie spotkania dowiedzieliśmy się w jaki sposób możemy zapobiegać  infekcjom ( zasłanianie ust w czasie kaszlu, chronienie miejsc skaleczonych), właściwie odżywiać, zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia.

Pani pielęgniarka zademonstrowała  nam niektóre proste zabiegi, np. założenie opatrunku, unieruchomienie chorej ręki, a nawet mierzenie ciśnienia.  Mogliśmy również zobaczyć, w co wyposażona jest ogromna torba pielęgniarki. Dzieci otrzymały w prezencie maskę chirurgiczną od naszego gościa.