To takie proste!
Strona głowna  /  Aktualności  /  Rusza VIII edycja Konkursu - zbiórka makulatury
Rusza VIII edycja Konkursu - zbiórka makulatury
data dodania: 2012-01-11 20:10:41
Rusza VIII edycja Konkursu – zbiórka makulatury

Z A P R A S Z A M Y

Państwa do wzięcia udziału we współzawodnictwie w zbieraniu makulatury. Powodzenie Konkursu zależy od zaangażowania nas wszystkich: dzieci, rodziców, nauczycieli. Wszyscy możemy wziąć w nim udział.

Wystarczy tylko zbierać makulaturę, przynieść ja do naszego przedszkola i pozostawić w oznakowanym miejscu. W przypadku większych ilości proszę o kontakt  z sekretariatem przedszkola, który wskaże gdzie można zostawić makulaturę.

Czas trwania Konkursu – od 1 grudnia 2011 r. do 31 marca 2012 r.

Konkurs ma na celu podnoszenie świadomości ekologicznej w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami jest jednym z zadań zapisanych w „Wojewódzkim Planie Gospodarki Odpadami dla Mazowsza na lata 2007-2011 z uwzględnieniem lat 2012-2015”. Celem akcji jest uświadamianie dzieciom i młodzieży, że każdy człowiek swoim zachowaniem wpływa na środowisko – im więcej makulatury zbierzemy i przekażemy do powtórnego przetwarzania, tym więcej drzew zostanie dla następnych pokoleń.

Konkurs łączy w sobie kilka aspektów: poszanowanie zasobów natury, zainteresowanie odzyskiwaniem surowców wtórnych oraz aspekt społeczny. W zbieranie makulatury angażują się nauczyciele, uczniowie oraz ich rodziny.

Od 2005 roku, w trakcie trwania siedmiu edycji, w Konkursie uczestniczyło 353 654 uczniów, którzy zebrali łącznie 8 357 337,17kg makulatury. Liczby te obrazują, wielkie zaangażowanie uczestników Konkursu.

Tylko dzięki aktywnej współpracy i zaangażowaniu wielu osób możemy osiągnąć sukces.

Miejskiego Przedszkola Nr 6
                                                                                                mgr Barbara Derbin