Miejskie Przedszkole Nr 6
Strona głowna  /  Aktualności  /  Scenariusz zajęć prowadzonych Metodą Dobrego Startu
Scenariusz zajęć prowadzonych Metodą Dobrego Startu
data dodania: 2011-06-29 23:34:00

Opracowała: B. Łepkowska

 

Scenariusz zajęcia otwartego dla nauczycieli i rodziców

 

Temat: Zabawy ruchowo- słuchowo-wzrokowe na podstawie piosenki ”Cudaczek”.

            Zapoznanie z obrazem graficznym litery „C”

 

Metoda: Metoda Dobrego Startu - M. Bogdanowicz

 

Cele:

Nauka piosenki „Cudaczek”

Rozwijanie słownictwa dziecka,

Doskonalenie analizy i syntezy wyrazowej, sylabowej i głoskowej,

Zapoznanie z obrazem graficznym litery „C”

Rozwijanie orientacji w schemacie ciała i przestrzeni

Rozwijanie motoryki małej i dużej

Rozwijanie koordynacji ruchowo-słuchowej, ruchowo-wzrokowej oraz ruchowo słuchowo-wzrokowej

Uspołecznienie grupy

 

Pomoce:

Woreczki, tace z kaszą, wzór liter ,ilustracja Cudaczka, plastelina,lemoniada,cukierki,piosenka,okazy:cebula,cytryna,kubraczek z cekinami

 

Przebieg zajęcia

 

Zajęcia wprowadzające

1.Piosenka na powitanie ”Dzień dobry, witam was”

2.Ćw. orientacji w schemacie ciała i przestrzeni, witanie się prawymi częściami ciała.

3.Słuchanie zagadki

Rośnie w ogrodzie albo na polu i z tego właśnie słynie, że gdy ją zaczniesz kroić ,to łza ci z oka płynie

Ładny owoc w żółtej skórce, chociaż kwaśny ,to pokrojony w plasterki poprawia herbaty smak

(okazy cebuli i cytryny)

4.Słuchanie piosenki „Cudaczek”. Omawianie treści .udzielanie odpowiedzi na pytanie: Co mają wspólnego Cudaczek z cebulą i cytryną?

za nim dzieci wysłuchają piosenki ,muszą zapamiętać: co lubi Cudaczek, co robi, i jak wyglądał  

5.Zabawa”Dokończ zdanie” :Co on robi?.....śmiesznie skacze

                                              Co on lubi?......sok z cytrynki

                                              Robi po nim?.....śmieszne minki

                                               ( pokaz kubraczka z cekinami)

6.Podział słów z piosenki na sylaby

7.Podział na głoski

8.Wyszukiwanie wyrazów, w których występuje głoska „C”

 

Zajęcia właściwe

Ćwiczenia ruchowe

1.    Zabawa ruchowa-skakanie jak pajacyki, wymyślanie cudacznych skoków

 Ćwiczenia ruchowo-słuchowe

1.Rytmiczne kiwanie głową ,wystukiwanie rytmu, klaskanie

2.Wystukiwanie rytmu piosenki na woreczkach wewnętrzna i zewnętrzną stroną prawej ręki, zachowując kierunek od lewej do prawej strony

Ćwiczenia ruchowo -słuchowo-wzrokowe

1.Pokaz litery-omawianie kształtu(powtarza kilkoro dzieci)

2.pisanie litery na dywanie, w powietrzu,

3.Pisanie po wzorze

4.pisanie litery w kaszy ,na tacach-przy stolikach(cały czas śpiewając piosenkę)

 

Zajęcia końcowe

1.Lepienie z plasteliny litery C

2.Słuchanie muzyki relaksacyjnej , picie lemoniady i spożywanie cukierków przez dzieci i gości.



Komentarze
Dodaj komentarz
Imię i Nazwisko
Adres e-mail
Komentarz
Wpisz wynik: 2+3